Blog

Poruchy plodnosti sa týkajú žien aj mužov
Prevencia úzko súvisí s edukáciou pacientov. Aj preto sa ISCARE zapojil do projektu Venované ženám, v rámci ktorého naša pani doktorka Viera Belušáková porozprávala základné informácie o neplodnosti, ktoré by mala poznať (nielen) každá žena. Či už ide o prevenciu, príčiny ale aj liečbu.
Doktor má Filipa - Špeciál
Epizóda podcastu Doktor má Filipa, v ktorej účinkovala naša pani doktorka Monika Dugátová a embryológ Daniel Masarovič, zaznamenala veľký úspech, ktorý sa pretavil do množstva otázok od poslucháčov. V snahe zodpovedať aspoň časť z nich, sme vyslali našu dvojicu kolegov natočiť špeciálnu epizódu.
Darkyne medzi nami: Príbeh pani Romany
Niekto by ich možno nazval hrdinkami, ony samotné sa však vnímajú ako obyčajné ženy. Pre neplodné páry však často predstavujú jedinú možnosť ako otehotnieť, porodiť zdravé dieťa a splniť si tak životný sen. Ako sa z niekoho stane darkyňa vajíčok? Na motivácie a jej cestu sme sa spýtali priamo jednej z nich.
Záhada klesajúcej mužskej plodnosti
Neplodnosť sa týka čoraz viac párov a zatiaľ čo v minulosti bola považovaná najmä za ženský problém, dnes to už zďaleka neplatí. Trend je voči mužom neúprosný a pri problémoch s plodnosťou si ukrajujú stále väčší podiel. Už teraz mierne predbehli ženy, keď mužský faktor zohráva úlohu v 40-55 % prípadov neplodnosti.
Aj naši doktori majú Filipa
Neplodnosť už dávno nie je hlavne ženský problém. Čo všetko ju môže spôsobovať a mať na ňu vplyv? Bežné, ale aj celkom netradičné, niekedy až raritné vplyvy, o ktorých mnohí z nás ani netušia, spomenuli v podstate Doktor má Filipa z 10.6. naša pani doktorka Monika Dugátová a embryológ Daniel Masarovič.